Tylko do 30 września br. można przedłużyć zaświadczenie do obsługi i konserwacji urządzeń technicznych

1 stycznia 2024 r. stracą ważność i przestaną obowiązywać bezterminowe zaświadczenia kwalifikacyjne uprawniające do obsługi i konserwacji urządzeń technicznych. Aby bezpłatnie przedłużyć zaświadczenie na kolejnych 5 bądź 10 lat, trzeba złożyć do jednostki dozoru technicznego wniosek o jego przedłużenie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 września 2023 r.

Wszystkie zaświadczania kwalifikacyjne wydane na podstawie postępowań wszczętych przez Urząd Dozoru Technicznego przed dniem 1 czerwca 2019 roku tracą ważność w dniu 1 stycznia 2024 r. Zaświadczenia kwalifikacyjne z zakresu obsługi i konserwacji urządzeń technicznych wydane na podstawie postępowań wszczętych przed dniem 1 czerwca 2019 r., nie posiadają na dokumencie daty ważności w związku z czym tracą ważność 1 stycznia 2024 r.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych w celu przedłużenia zaświadczenia kwalifikacyjnego należy złożyć wniosek o jego przedłużenie nie później niż do 3 miesięcy przed dniem upływu okresu ważności zaświadczenia, zatem zgodnie z powyższym, wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 września 2023 r.

Aby zobaczyć cały artykuł, wykup abonament oraz zaloguj się.

Mam już konto - zaloguj się

Nie jesteś jeszcze Użytkownikiem Portalu Asystent BHP?

Już teraz poznaj Asystent BHP Portal i zacznij SLOW WORK – pracę we właściwym tempie

    • bez pośpiechu,
    • bez ciągłego błądzenia w gąszczu regulacji prawnych,
    • bez błędów w interpretacji przepisów,
    • bez obawy o aktualizację dokumentów i przekazywanych treści,

a zyskasz CZAS dla siebie i dla Tych, na których Ci zależy!

Nasze ceny

WYBIERZ NAJLEPSZĄ OPCJĘ

lll

MIESIĄC

75 ZŁ

mmm

KWARTAŁ

190 ZŁ

Bestseller

ROK

665 ZŁ

CO ZAWIERA PORTAL

Przydatne narzędzia

blank

Zawsze aktualne

blank

Baza wiedzy

Skomentuj