Badanie: 31 proc. handlowców jest przekonanych, że w ich łańcuchu dostaw nie ma pracy niewolniczej

Tylko 31 proc. handlowców w Polsce może powiedzieć z pewnością, że w ich łańcuchu dostaw nie ma pracy niewolniczej – wynika z badania Retail Report firmy Adyen. Jak zaznaczono, 58 proc. Polaków nie zrobi zakupów u sprzedawcy, jeśli wie, że w jego procesach biznesowych są problemy na tle etnicznym.

58 proc. Polaków nie zrobi zakupów u danego sprzedawcy detalicznego, jeśli wie, że w jego procesach biznesowych pojawiają się problemy na tle etnicznym i ten sam odsetek stanowczo twierdzi, że obowiązkiem firm jest upewnienie się, że wszelkie wątpliwości w tej kwestii są rozwiane – wynika z badania Retail Report firmy płatniczej Adyen. Wskazano przy tym, że tylko 31 proc. handlowców w Polsce może powiedzieć z całkowitą pewnością, że w ich procesach biznesowych związanych z łańcuchami dostaw nie ma pracy niewolniczej.

Zgodnie z raportem, co „drugi Polak woli robić zakupy u sprzedawców, którzy stają w obronie istotnych spraw”. Jednocześnie, 24 proc. handlowców przyznaje, że ich biznes wspiera kwestie istotne społecznie i środowiskowo w widoczny sposób.

„Konsumenci coraz częściej oczekują od marek pozytywnych działań na rzecz społeczeństwa i środowiska, co w niektórych przypadkach ma już większe znaczenie niż cena” – stwierdzono.

35 proc. respondentów potwierdziło, że chętnie zapłaci więcej za produkt, jeśli emisja dwutlenku węgla związana z jego produkcją zostanie zniwelowana. Zaznaczono, że „dziś jednak zaledwie 20 proc. przedsiębiorstw w Polsce oferuje im taką opcję”. Jak dodano, 23 proc. ankietowanych chciałoby wspierać organizacje charytatywne podczas zakupów.

„Świadome dokonywanie zakupów oraz dbałość o kwestie środowiskowe to aspekty, które stale zyskują na znaczeniu wśród konsumentów, także w Polsce” – zauważono w raporcie.

Badanie Retail Report przeprowadzono wśród grupy 11,5 tys. handlowców z 23 krajów i 40 tys. konsumentów z 26 krajów w pierwszym kwartale 2022 r. Raport realizowany we współpracy z organizacją KPMG.

Skomentuj