Będą zmiany w zasadach nabywania uprawnień do obsługi maszyn budowlanych

Ministerstwo Rozwoju i Technologii przedstawiło projekt ustawy o zasadach nabywania uprawnień do obsługi maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych. Zaproponowane w projekcie przepisy mają kompleksowo regulować kwestie w zakresie sprawdzania kwalifikacji i nabywania uprawnień do obsługi maszyn i urządzeń technicznych.

Potrzeba wprowadzenia zmian

Wprowadzenie nowych regulacji prawnych wynika z konieczności wprowadzenia do przepisów kwestii dotyczących nabywania uprawnień do obsługi maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych, określonych w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych.

W związku z tym, że w powyższym rozporządzeniu, zgodnie z treścią upoważnienia ustawowego, powinny być zawarte wyłącznie przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, konieczne jest podjęcie prac legislacyjnych. Celem tych działań jest odpowiednie uregulowanie przepisów dotyczących nabywania uprawnień do obsługi maszyn i urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych, i przeniesienia ich do aktu rangi ustawy.

Aby zobaczyć cały artykuł, wykup abonament oraz zaloguj się.

Mam już konto - zaloguj się

Nie jesteś jeszcze Użytkownikiem Portalu Asystent BHP?

Już teraz poznaj Asystent BHP Portal i zacznij SLOW WORK – pracę we właściwym tempie

    • bez pośpiechu,
    • bez ciągłego błądzenia w gąszczu regulacji prawnych,
    • bez błędów w interpretacji przepisów,
    • bez obawy o aktualizację dokumentów i przekazywanych treści,

a zyskasz CZAS dla siebie i dla Tych, na których Ci zależy!

Nasze ceny

WYBIERZ NAJLEPSZĄ OPCJĘ

lll

MIESIĄC

75 ZŁ

mmm

KWARTAŁ

190 ZŁ

Bestseller

ROK

665 ZŁ

CO ZAWIERA PORTAL

blank

Przydatne narzędzia

blank

Zawsze aktualne

blank

Baza wiedzy

Skomentuj