
Komendant główny PSP apeluje do strażaków z całego świata o pomoc dla ich kolegów na Ukrainie
Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Andrzej Bartkowiak zaapelował w środę podczas konferencji prasowej w Rzeszowie do strażaków z całego świata o przekazywanie sprzętu swoim kolegom z Ukrainy. Polscy strażacy zapewniają koordynacje akcji.
Zaznaczył, że po konsultacjach z ministrem Mariuszem Kamińskim i wiceministrem Maciejem Wąsikiem oraz komendantem ukraińskiej straży pożarnej gen. Sierhiejem Krukiem apeluje do „całego świata strażackiego, aby przekazywać sprzęt do Polski”.
„Chcemy być przekaźnikiem sprzętu z całego świata na Ukrainę. Mamy ustalone kanały przerzutowe. Wiemy, jak to robić i zapraszamy wszystkich” – mówił nadbrygadier Bartkowiak.
Komendant PSP wyraził nadzieję, że udział w zbiórce wezmą strażacy ze Skandynawii, Niemiec, Grecji, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanady, USA, Australii i „całego wolnego świata”.
„Proszę kontaktować się z komendą główną PSP. Jest już strona internetowa, są telefony stacjonarne. Pracuje grupa wydzielona, która będzie koordynowała” – wyjaśnił.
Chcemy koordynować – zauważył – „i zapraszamy do pomocy ukraińskim strażakom”. „Zachęcamy. Będziemy zbierać u nas i przekazywać sprawdzonymi kanałami na Ukrainę. Każdy sprzęt jest potrzebny” – podkreślił szef polskich strażaków.
„Ratujmy straż pożarną na Ukrainie. Wspierajmy bohaterów. Niech żyje Polska, niech żyje wolna Ukraina” – powiedział nadbrygadier Bartkowiak.
Skomentuj