Lubelskie/ Śmierć 21-latka porażonego prądem podczas pracy przy wycince gałęzi

21-latek, który pracował przy wycince gałęzi pod linią energetyczną, został porażony prądem w miejscowości Zaryte (Lubelskie). Młody mężczyzna zmarł na miejscu w wyniku poniesionych obrażeń. Szczegóły zdarzenia wyjaśnia policja i inspekcja pracy.

Asp. sztab. Agnieszka Marchlak z Komendy Powiatowej Policji w Rykach powiedziała PAP, że do zdarzenia doszło w czwartek we wsi Zaryte, w gminie Kłoczew.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że pracownik firmy wykonującej prace przy oczyszczaniu terenu pod linią energetyczną, prowadził wycinkę gałęzi znajdujących się zbyt blisko linii energetycznej za pomocą piły spalinowej wysięgnikowej. 21-latek zahaczył piłą linię średniego napięcia, w wyniku czego został porażony prądem” – opisała funkcjonariuszka.

Pomimo podjęcia akcji ratunkowej przez świadków, a następnie policjantów i załogę pogotowia, życia młodego mężczyzny nie udało się uratować. Na skutek odniesionych obrażeń 21-latek poniósł śmierć na miejscu.

„O zdarzeniu poinformowano Państwową Inspekcję Pracy. Ciało mężczyzny decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych” – uzupełniła asp. sztab. Marchlak.

Szczegółowe okoliczności wypadku będą wyjaśniać policjanci pod nadzorem prokuratury.

Skomentuj