PAIH: oferujemy ukraińskim firmom bezpłatną przestrzeń biurową

Od początku marca, małe i średnie firmy z Ukrainy mogą prowadzić swoją działalność z terytorium Polski. Polska Agencja Inwestycji i Handlu oferuje bezpłatną przestrzeń biurową – poinformowała agencja we wtorkowym komunikacie.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu organizuje wsparcie dla firm z Ukrainy i udostępnia im przestrzeń biurową. Mogą one skorzystać z przestrzeni biurowej w kamienicy przy ul. Bagatela 12 w Warszawie – podała agencja we wtorkowym komunikacie.

Dodano w nim, że pierwsze ukraińskie firmy będą mogły skorzystać z przestrzeni biurowej „Coworking Ukraina” od poniedziałku, 7 marca. W tej chwili trwa przygotowanie powierzchni i niezbędnego zaplecza. Jak dodano, program został zaplanowany na trzy miesiące z możliwością przedłużenia, w zależności od sytuacji.

„To bardzo istotne, aby wesprzeć ukraińskich przedsiębiorców w podtrzymywaniu funkcjonowania ich biznesów. Wierzymy, że w ten sposób pomożemy im ograniczyć straty spowodowane rosyjską agresją na ich kraj. Silniejszy biznes ukraiński będzie jednym z fundamentów odbudowy tamtejszej gospodarki” – powiedział cytowany w komunikacie minister rozwoju i technologii Piotr Nowak.

PAIH podało także, że kamienica przy ulicy Bagatela 12 znajduje się w warszawskim Śródmieściu, w sąsiedztwie Łazienek Królewskich, w otoczeniu ambasad, m.in. Ambasady Ukrainy i instytucji rządowych, takich jak m.in. Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Firmy zainteresowane programem mogą zgłaszać się przez formularz zamieszczony na stronie agencji: www.paih.gov.pl

„Rozumiemy jak ważne jest utrzymanie ciągłości pracy ukraińskich firm pomimo trwającego konfliktu zbrojnego. Pozwoli to na odbudowę gospodarki naszych sąsiadów po kryzysie. Dlatego w trybie pilnym uruchomiliśmy przestrzeń, która umożliwi im komfortowe funkcjonowanie w Polsce. Jako PAIH wesprzemy ukraińskie firmy, które zwrócą się do nas z prośbą o pomoc” – mówi prezes PAIH Krzysztof Drynda.

W komunikacie dodano, że z myślą o zachowaniu ciągłości biznesu na Ukrainie PAIH realizuje program wsparcia tymczasowego przeniesienia działalności do Polski. W ramach programu w agencji wprowadzono stałą obsługę w języku ukraińskim, prowadzona jest baza dostępnych natychmiast powierzchni logistycznej i produkcyjnej, a także udzielone są informacji niezbędnych do szybkiego rozpoczęcia działalności.

Skomentuj