Mazowieckie/ Wypadek w składzie złomu w Mławie – pracownik wszedł na prasę zgniatającą, doznał obrażeń nóg

W Mławie, w jednej z firm, gdzie składowany jest złom, 47-letni pracownik doznał poważnych obrażeń nóg, gdy wszedł na platformę prasy zgniatającej. Obsługujący ją 51-latek uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez policję, która wyjaśnia okoliczności wypadku.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, obaj pracownicy firmy, gdzie składowany jest złom, w tym poszkodowany i zatrzymany, byli pod wpływem alkoholu – do zdarzenia doszło dzień wcześniej; na miejscu rannemu pierwsi udzielili pomocy funkcjonariusze z patrolu prewencji, jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia ratunkowego.

„Z ustaleń na miejscu wypadku wynika, że 47-letni mieszkaniec Mławy wszedł na platformę prasy do zgniatania złomu i doznał poważnych obrażeń obu nóg. Obsługujący prasę, 51-letni pracownik, po wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez interweniujących policjantów. W organizmie miał ponad 2,7 promila alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie” – przekazała asp. szt. Pawłowska.

Dodała, iż „ciężko ranny 47-latek został przewieziony do szpitala w Działdowie”. „W momencie wypadku był pod wpływem alkoholu” – zaznaczyła rzeczniczka mławskiej policji. Jak podkreśliła, aktualnie trwają jeszcze szczegółowe ustalenia, dotyczące zdarzenia.

Skomentuj