RCB przypomina o zasadach bezpieczeństwa podróży w okresie Wszystkich Świętych

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o zachowaniu ostrożności podczas podróży w okresie Wszystkich Świętych. Rzecznik RCB Piotr Błaszczyk radzi, aby sprawdzić przed wyjazdem stan samochodu. Zaplanujmy tak podróż, abyśmy nie musieli gnać na łeb i na szyję. Zdejmijmy nogę z gazu - wylicza.

Raport: ok. 60 proc. pracowników oczekuje w pakiecie od firmy opieki psychiatry lub psychologa

Ok. 60 proc. pracowników oczekuje od firm dodatkowego ubezpieczenia obejmującego opiekę psychiatry lub psychologa - wynika z raportu przeprowadzonego na zlecenie Nationale-Nederlanden. Jedocześnie tylko 14 proc. pracodawców deklaruje podejmowanie działań wspierających zdrowie psychiczne pracowników.

Badanie: 44 proc. małych i średnich firm z branży usługowej i handlowej ma terminal płatniczy

Prawie 90 proc. małych i średnich firm z sektora handlowo-usługowego umożliwia płatności bezgotówkowe; najpopularniejszym sposobem jest tradycyjny przelew, na drugim miejscu są rozliczenia z wykorzystaniem terminala płatniczego, który posiada 44 proc. - wynika z badania przeprowadzonego wśród MŚP.

Ruszył nabór wniosków pracodawców do Krajowego Funduszu Szkoleniowego 2023

Powiatowe urzędy pracy w całym kraju prowadzą nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na rok 2023. O środki z KFS-u starać się mogą pracodawcy - osoby, bądź instytucje, które zatrudniają pracowników na umowę o pracę.

Eksperci o rynku pracy: 2022 pełen wyzwań, nowy rok dużą niewiadomą

Wojna, zachwianie łańcuchów dostaw, wysoka inflacja: mijający rok był pełen wyzwań, nowy rok jest dużą niewiadomą - komentują agencje zatrudnienia. Ich zdaniem, kluczowy będzie pierwszy kwartał, który pokaże, w jakim kierunku zmierza rynek pracy.

Wręczono nagrody 48. edycji konkursu poprawy warunków pracy

Na co dzień w wirze pracy nie zastanawiamy się, jak ważne jest to by w miejscu pracy były odpowiednie bezpieczne warunki pracy dla wszystkich pracowników - mówiła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas gali 48. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy.

Raport: 46 proc. zatrudnionych deklaruje chęć zmiany pracy w razie zwiększenia liczby dni w biurze

46 proc. zatrudnionych deklaruje zamiar zmiany pracodawcy w przypadku zwiększenia liczby dni pracy w biurze, a ponad 30 proc. zgodzi się na niższe zarobki, jeśli pozwoli to im decydować o liczbie dni pracy zdalnej - wynika z badania przeprowadzonego przez Deloitte.

Badanie: połowa firma chce podnieść ceny towarów i usług

Co druga firma deklaruje, że podniesie ceny swoich towarów lub usług, a co trzecia wstrzyma inwestycje – wynika z badania „Skaner MŚP” zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

Eksperci: nawet jeden na trzech lekarzy może zmagać się z wypaleniem zawodowym

Nawet jeden na trzech lekarzy może zmagać się z wypaleniem zawodowym. Zjawisko to nasiliło się szczególnie po pandemii koronawirusa – wskazywali we wtorek eksperci podczas konferencji w Warszawie. Ostrzegali, że zaniedbywanie swego stanu zdrowia może prowadzić do poważnych schorzeń.

Premier: minimalne wynagrodzenie od 2023 r. wzrośnie do 3490 zł, a stawka godzinowa do 22,80 zł

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2023 r. Minimalna pensja w I półroczu 2023 r. wyniesie 3490 zł, a minimalna stawka godzinowa 22,80 zł. Od 1 lipca 2023 r. – minimalne wynagrodzenie ma wynieść 3600 zł, a stawka godzinowa 23,50 zł – poinformował premier Mateusz Morawiecki.