Raport: 46 proc. zatrudnionych deklaruje chęć zmiany pracy w razie zwiększenia liczby dni w biurze

46 proc. zatrudnionych deklaruje zamiar zmiany pracodawcy w przypadku zwiększenia liczby dni pracy w biurze, a ponad 30 proc. zgodzi się na niższe zarobki, jeśli pozwoli to im decydować o liczbie dni pracy zdalnej - wynika z badania przeprowadzonego przez Deloitte.

Badanie: połowa firma chce podnieść ceny towarów i usług

Co druga firma deklaruje, że podniesie ceny swoich towarów lub usług, a co trzecia wstrzyma inwestycje – wynika z badania „Skaner MŚP” zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

Eksperci: nawet jeden na trzech lekarzy może zmagać się z wypaleniem zawodowym

Nawet jeden na trzech lekarzy może zmagać się z wypaleniem zawodowym. Zjawisko to nasiliło się szczególnie po pandemii koronawirusa – wskazywali we wtorek eksperci podczas konferencji w Warszawie. Ostrzegali, że zaniedbywanie swego stanu zdrowia może prowadzić do poważnych schorzeń.

Premier: minimalne wynagrodzenie od 2023 r. wzrośnie do 3490 zł, a stawka godzinowa do 22,80 zł

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2023 r. Minimalna pensja w I półroczu 2023 r. wyniesie 3490 zł, a minimalna stawka godzinowa 22,80 zł. Od 1 lipca 2023 r. – minimalne wynagrodzenie ma wynieść 3600 zł, a stawka godzinowa 23,50 zł – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Minister rodziny: dążymy do tego, aby umowy nieoskładkowane były eliminowane

Dążymy do tego, aby umowy nieoskładkowane były eliminowane. Chodzi o to, by rynek pracy był rynkiem pracownika, a za pracowników były odprowadzane składki na ubezpieczenia społeczne - powiedziała we wtorek w Polsat News minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wiceminister Szwed: nacisk na uproszczenie procedury zatrudnienia dla pracowników z Nepalu, Indii i Pakistanu

Jest większy nacisk, aby pracownicy np. z Nepalu, Indii i Pakistanu mogli korzystać z uproszczonej procedury zatrudniania; na razie nie ma na to zgody - powiedział w czwartek PAP.PL wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Polskie firmy inwestują w cyfryzację

Aż 696 projektów zostało rekomendowanych do dofinansowania w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Bony na cyfryzację”, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR). Każdy z nich może otrzymać średnio po 215 tys. zł. Najwięcej inicjatyw pochodziło z województwa mazowieckiego, a najmniej z opolskiego. Wszystkie projekty dotyczyły rozwiązań związanych z cyfryzacją.

Usługi dla Twojego biznesu

Od stycznia 2022 roku merXu zaprasza firmy szkoleniowe do wystawiania swojej oferty w nowej  kategorii: “Usługi” , w której Usługodawcy mogą prezentować swoją działalność, a Usługobiorcy wyszukać potrzebną usługę we wszystkich kategoriach merXu, czyli Bezpieczeństwo, HoReCa, Przemysł i budowa maszyn, Budownictwo, Narzędzia, Wyposażenie biur i przedsiębiorstw, Chemia i Metalurgia, Ogrzewanie i Hydraulika, Elektrotechnika i Oświetlenie.

Gowin: jestem kategorycznie przeciwny ozusowaniu umów o dzieło

Jestem kategorycznie przeciwny ozusowaniu umów o dzieło. To jest praca twórcza i powinna być opodatkowana na dotychczasowych zasadach - wskazał w środę wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Według niego "nieuchronne" jest oskładkowanie umów cywilno-prawnych.

GUS: w II kw. 2021 r. zarejestrowano o 43,5 proc. więcej firm niż przed rokiem

W II kwartale 2021 roku odnotowano 92 445 rejestracji przedsiębiorstw, tj. o 43,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku. W tym okresie upadły 84 firmy, tj. o 46,5 proc. mniej niż w II kwartale 2020 roku – poinformował w czwartek GUS.