Thumb

GUS: w II kw. 2021 r. zarejestrowano o 43,5 proc. więcej firm niż przed rokiem

W II kwartale 2021 roku odnotowano 92 445 rejestracji przedsiębiorstw, tj. o 43,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku. W tym okresie upadły 84 firmy, tj. o 46,5 proc. mniej niż w II kwartale 2020 roku – poinformował w czwartek GUS.
Thumb

Lewiatan: pracodawcom trudno znaleźć pracowników, zwłaszcza w regionach o niskiej stopie bezrobocia

Spadek bezrobocia rejestrowanego w lipcu może być efektem dużego zapotrzebowania na pracę w branżach o dużej sezonowości - oceniła w czwartek Monika Fedorczuk z Konfederacji Lewiatan. Podkreśliła, że pracodawcom trudno znaleźć pracowników, zwłaszcza w regionach o niskiej stopie bezrobocia.
Thumb

MRPiT: szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu br. wyniosła 5,8 proc.

Szacowana przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w lipcu tego roku 5,8 proc., co oznacza, że w porównaniu do poprzedniego miesiąca spadła o 0,1 punktu proc. - poinformował w środę resort rozwoju.
Thumb

„Kontrole na małych budowach” – ogólnopolska akcja Państwowej Inspekcji Pracy

Najwięcej zagrożeń zawodowych oraz wypadkowych występuje na małych budowach. Dlatego Państwowa Inspekcja Pracy z początkiem czerwca wprowadziła w życie akcję „Kontrole na małych budowach”, której celem jest zapobieganie wypadkom przy pracy.
Thumb

Ochrona sygnalistów

Do 17 grudnia 2021 r. państwa członkowskie UE muszą wprowadzić w życie przepisy ustawowe, wykonawcze i administracyjne niezbędne do wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii
Thumb

Szczepienia w miejscach pracy? Jeden z bardzo poważnie rozważanych pomysłów

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk pytany we wtorek o szczepienia w miejscach pracy przyznał, że to jeden z bardzo poważnie rozważanych pomysłów. "Chcemy, żeby te szczepienia mogły się odbywać wszędzie, gdzie tylko jest to bezpieczne z punktu widzenia pacjenta" - dodał.
Thumb

Sklepy w galeriach handlowych otwarte, nie ma godzin dla seniorów

Od poniedziałku, 1 lutego sklepy w galeriach handlowych są otwarte, nie ma już godzin dla seniorów. W palcówkach handlowych nadal obowiązuje limit osób, wymóg noszenia maseczek i zachowania dystansu w placówkach handlowych.
Thumb

Prawo.pl: podczas pandemii firmy tworzą swoje procedury

Pracodawcy opracowują własne procedury, np. wstępu do biura czy powrotu do pracy po urlopie - donosi Prawo.pl. Obawiają się jednak, że w razie kontroli Inspekcji Sanitarnej, UODO czy Inspekcji Pracy, mogą pojawić się zastrzeżenia - dodaje portal.
Thumb

Zasady bezpieczeństwa dla wyborców

Przed nami druga tura wyborów prezydenckich. Z tego względu przypominamy o zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują każdego wyborcę.