Prawo.pl: dwa dni wolne na dziecko, nawet, gdy przebywa za granicą UE

Pracodawcy zatrudniający cudzoziemców, zwłaszcza spoza UE, nie są pewni, czy mogą pytać pracownika o datę urodzenia dziecka, by zweryfikować jego prawo do 2 dni wolnych do opieki nad małoletnim (do 14 lat) – pisze Prawo.pl. Zdaniem ekspertów cytowanych przez portal - nie. Co więcej, fakt przebywania dziecka za granicą nie może być powodem do odmowy udzielenia takiego urlopu.

Raport: niemal 2/3 Polaków przynajmniej raz w tygodniu korzysta z mediów społecznościowych w pracy

63 proc. Polaków używa mediów społecznościowych w godzinach pracy minimum raz w tygodniu; blisko połowa - jednocześnie w celach służbowych i prywatnych - wynika z najnowszego raportu Pracuj.pl. Z kolei 1/3 badanych przyznało, że przełożeni nie zgadzają się na korzystanie przez nich z tych mediów.

„Rz”: Od każdego zlecenia zapłacimy ZUS; stracą renciści i rolnicy

Od każdego zlecenia zapłacimy ZUS. Stracą renciści i rolnicy. Po planowanych przez rząd zmianach prowadzący działalność nie będą już mieli ulgi w składkach – podaje w środę "Rzeczpospolita".

Śmiertelna ścinka posuszu

Pod koniec 2014 roku koło miejscowości Ruciane Nida (województwo warmińsko-mazurskie) podczas ścinki drzewa pod linią energetyczną doszło do śmiertelnego wypadku pilarza

Bezpieczeństwo chemiczne w laboratorium

Poniżej autor prezentuje na konkretnych przykładach zasady postępowania w laboratorium, gdzie mamy do czynienia m.in. z naczyniami szklanymi, rozpuszczalnikami łatwopalnymi, elektrycznością statyczną.

Kampania „Nie dla czadu”

Aż 20 osób zginęło w pożarach w tegoroczne święta. MSW i Państwowa Straż Pożarna apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas używania urządzeń grzewczych, gazowych oraz świątecznych iluminacji.

Obyś żył w ciekawych czasach…

To chińskie powiedzenie, a właściwie przekleństwo zaczyna pasować do bieżącej sytuacji w dziedzinie ochrony pracy. Przez wiele lat nie działo się wiele, temat był marginalizowany,

Konferencja „BHP przy urządzeniach energetycznych”

Tematem przewodnim konferencji było przedstawienie i omówienie nowego aktu prawnego dotyczącego organizacji bezpiecznej pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych.