Związki zawodowe nie mają wspólnego stanowiska odnośnie minimalnego wynagrodzenia w 2024 r.

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ) proponuje, by minimalne wynagrodzenie w 2024 r. wynosiło co najmniej 4300 zł od 1 stycznia, i co najmniej 4540 zł od lipca. Zdaniem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) najlepsze będzie zamrożenie wynagrodzeń na obecnym poziomie.

Lewiatan: wzrost wynagrodzeń nie nadąża za wysoką inflacją

Mimo że średnie wynagrodzenie w grudniu przekroczyło z nawiązką 7300 zł brutto, to realnie Polki i Polacy ubożeją, gdyż wzrost wynagrodzeń nie nadąża za wysoką inflacją - skomentował piątkowe dane GUS ekspert ekonomiczny Konfederacji Lewiatan Mariusz Zielonka.

MRiPS: prowadzimy działania uświadamiające pracodawców w tematyce nierówności płacowych

Prowadzone są działania mające na celu uświadomienie pracodawców oraz pracowników w tematyce nierówności płacowych. W 2020 luka płacowa w Polsce wyniosła 4,5 proc. przy średniej unijnej 13 proc. – przekazało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Kolejny wzrost diety przysługującej pracownikowi z tytułu podróży służbowej

Z uwagi na obecną sytuację społeczno-gospodarczą Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej opracowało rozporządzenie, które ponownie w ostatnim czasie wprowadzi zmiany w wysokości należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży. Nowe stawki będą obowiązywały od 1 stycznia 2023 r.

Pracujący i wynagrodzenia w gospodarce narodowej – dane statystyczne

Główny Urząd Statystyczny opublikował raport dotyczący zatrudnienia i wynagrodzenia w gospodarce narodowej. Ile wyniosło średnie wynagrodzenie w minionym roku? W których działalnościach pracownicy mogli liczyć na najwyższe zarobki?

Badanie: na podwyżkę pensji liczy 42 proc. zatrudnionych, a 50 proc. na utrzymanie jej wysokości

Na podwyżkę pensji liczy 42 proc. zatrudnionych, a 50 proc. z nich na utrzymanie jej wysokości - wynika z badania „Wynagrodzenia 2022. Oczekiwania Polaków”. Wzrostu wynagrodzenia częściej oczekują mężczyźni niż kobiet.

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnej płacy w 2023 r.

W Dzienniku Ustaw opublikowano, przyjęte 13 września przez Radę Ministrów rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2023 r., przedłożone przez ministra rodziny i polityki społecznej.

Badanie: na rynku brakuje m.in. betoniarzy, cieśli, dekarzy, ślusarzy

Betoniarze, cieśle, dekarze, ślusarze - to jedne z 12 deficytowych zawodów, które według Personnel Service mogą w najbliższych latach przeżyć swój renesans.

ZUS: od września nowe limity dla dorabiających emerytów i rencistów

Od 1 września zmieniają się limity zarobkowe dla emerytów, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego, i dla rencistów – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Do zawieszenia świadczenia dochodzi wówczas, gdy przychód miesięczny przekroczy 8003,20 zł.

Projekt: od stycznia 2023 r. najniższa pensja wyniesie 3383 zł brutto, a od lipca – 3450 zł

W przyszłym roku planowane są dwie podwyżki minimalnego wynagrodzenia. Od 1 stycznia 2023 r. najniższa pensja będzie wynosiła 3383 zł brutto, a od lipca - 3450 zł brutto - zakłada opublikowany w czwartek projekt rozporządzenia Rady Ministrów.