Zimowa aura daje się nam we znaki. Zimą właściciel nieruchomości musi zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników obiektu. Jakie dokładanie obowiązki ma właściciel lub zarządca obiektu w okresie zimowym?
Przy okazji powrotu uczniów do szkół warto przypomnieć o zagrożeniach, na które mogą być oni narażeni. Większość niebezpiecznych wydarzeń wiąże się z nieprzestrzeganiem regulaminów oraz nieodpowiednim zachowaniem. W jakich miejscach najczęściej dochodzi do wypadków? Jakie czynniki mogą wpłynąć na zagrożenie uczniów?
Niższe temperatury za oknami oznaczają początek sezonu grzewczego. Z danych Państwowej Straży Pożarnej wynika, że każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla umiera kilkadziesiąt osób. Tlenek węgla – czad nazywany jest „cichym zabójcą”, ponieważ nie widać go, nie słychać i nie czuć.
Budynki i pomieszczenia Czynniki zagrożenia Koronawirus Państwowa Inspekcja Sanitarna Rodzice i opiekunowie Środki ochrony
Nowy rok szkolny rozpoczyna się pod znakiem wzmożonego rygoru sanitarnego: do szkoły mogą uczęszczać tylko uczniowie bez objawów infekcji, zalecane jest częste mycie dłoni i wietrzenie sal. W szkołach wprowadzane są także różne godziny rozpoczynania nauki, przebywanie klas w stałych salach.
Indywidualne szkolenia, doradztwo i kontrole w miejscach pracy przewiduje ogłoszony w czwartek program Państwowej Inspekcji Pracy "Bezpiecznie w szkole". Jak wyjaśnił Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek, program ten ma być wsparciem dla pracodawców w ograniczeniu czynników szkodliwych.
Efektywność i jakość naszej pracy zależy od wielu czynników. Na niektóre czynniki możemy wpływać sami, o innych natomiast może decydować nasz pracodawca lub przełożony.
Każdy zakład pracy powinien być wyposażony w instalację odgromową, która to pozwoli na bezpieczne wykonywanie pracy także w czasie burz i ulew.
Wytyczne, które w ostatnim czasie są udostępniane m.in. przez Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczą wielu branż. W przypadku organizacji szkolenia także należy przestrzegać podstawowych wymogów sanitarnych.
Budynki i pomieszczenia Koronawirus Obiekty budowlane Pomieszczenia pracy Poprawa warunków pracy Środki ochrony Środki ochrony zbiorowej Środki przeciwdziałania
Odpowiednia obsługa i użytkowanie instalacji sanitarnych, w tym wentylacji, wpływa na ograniczanie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 w środowisku pracy.
W związku z ograniczeniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 Główny Inspektor Sanitarny wydał zalecenia dla zarządzających budynkami mieszkalnymi.