Thumb

Regulacja zasad badania pracowników na obecność alkoholu i narkotyków

Projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii ma na celu stworzenie pracodawcom podstaw prawnych do wprowadzenia i przeprowadzenia prewencyjnych, wyrywkowych kontroli pracowników na obecność alkoholu i narkotyków.
Thumb

MRPiT proponuje zmiany dotyczące pracy zdalnej

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii proponuje zmiany w Kodeksie pracy w zakresie pracy zdalnej, która upowszechniła się w związku z epidemią - wynika z projektu opublikowanego w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.
Thumb

Medyk może stracić pracę za odradzanie szczepień

Fizjoterapeuta, lekarz czy pielęgniarka, którzy odradzają pacjentom szczepienie się przeciwko koronawirusowi, mogą nie tylko zostać ukarani przez pracodawcę, ale odpowiadać dyscyplinarnie przed swoim samorządem zawodowym - przypomina serwis Prawo.pl.
Thumb

„Wyborcza”: w 2020 r. COVID-19 był szóstą chorobą powodującą niezdolność do pracy

W 2020 r. COVID-19 był szóstą w kolejności chorobą, powodującą w Polsce niezdolność do pracy. W porównaniu do 2019 r. liczba wydawanych zwolnień wzrosła tylko nieznacznie - pisze wtorkowa "Gazeta Wyborcza".
Thumb

Praca zmianowa wydaje się zwiększać ryzyko zakażenia COVID-19

Osoby pracujące w systemie zmianowym mogą być niemal trzykrotnie bardziej narażone na zakażenie COVID-19 – informuje pismo “Thorax”.
Thumb

Raport: pracownicy chcieliby korzystać z „pracowakacji”, brakuje regulacji prawnych

Trzy czwarte polskich pracowników chciałoby korzystać z tzw. workation, czyli łączyć pracę z wakacjami, jednak praca poza biurem nie jest w Polsce w pełni uregulowania - informuje w poniedziałkowym komunikacie firma Personnel Service.
Thumb

Uregulowanie pracy zdalnej w kodeksie pracy

W związku z trwającą pandemią praca zdalna staje się coraz częściej spotykanym zjawiskiem. Ten system pracy nie jest jeszcze regulowany przez kodeks pracy jednak Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii pracuje nad projektem zmian, który ma wprowadzić i określić pojęcie pracy zdalnej w przepisach prawa pracy.
Thumb

Rozważane wprowadzenie szczepień wśród rodzin pracowników dużych firm

O tym, że rozważane jest wprowadzenie szczepień nie tylko wśród pracowników dużych firm, ale również wśród członków ich rodzin poinformował w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że wiele firm włączyło się w proces szczepień.
Thumb

25 kwietnia – Dzień świadomości zagrożenia hałasem

Celem Międzynarodowego Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem jest  zwiększenie świadomości występowania tego zjawiska oraz jego wpływu na nasze zdrowie. Zagrożenie hałasem rośnie wraz z rozwojem działalności człowieka, są to m.in. ruch drogowy, kolejowy i lotniczy.
Thumb

Hybrydowy model pracy idealny dla 77 proc. aktywnych zawodowo Polaków

57 proc. aktywnych zawodowo Polaków uważa, że technologie stwarzają pracownikom więcej możliwości niż zagrożeń - wynika z badania firmy doradczej PwC. Dodano, że dla 77 proc. badanych idealny model pracy to hybrydowy.