Inne formy zatrudniania Pracodawca Pracownik Zmiana prawa - prawo pracy Zmiana prawa - prawo pracy Kodeks pracy
7 kwietnia 2023 roku weszły w życie przepisy o pracy zdalnej, której definicja została na stałe wpisana do Kodeksu pracy. Co to oznacza dla pracowników? Jakie będą uprawnienia pracodawców?
Sprawdzimy wdrażanie procedur dotyczących pracy zdalnej, w tym porozumień pracodawców ze związkami zawodowymi. Nie będziemy jednak prowadzali kontroli w domach, przestrzeń prywatna pracownika jest objęta ochroną miru domowego – powiedziała PAP główny inspektor pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko.
Pracodawca Pracownik Prawo pracy Rodzice i opiekunowie Stosunek pracy Urlopy Zmiana prawa - prawo pracy Zmiana prawa - prawo pracy Kodeks pracy Zmiana prawa - prawo pracy Prawo pracy
W "Dzienniku Ustaw" opublikowana została we wtorek nowelizacja Kodeksu pracy oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja wdraża dwie unijne dyrektywy dotyczące tzw. work-life balance i tzw. dyrektywę rodzicielską.
Pracodawca Pracownik Wiadomości PAP Zmiana prawa - prawo pracy Kodeks pracy Zmiana prawa - prawo pracy Prawo pracy
Związki zawodowe zgłaszają szereg wątpliwości związanych z regulacjami dotyczącymi pracy zdalnej, które zaczną obowiązywać od 7 kwietnia. OPZZ i NSZZ Solidarność zwracają uwagę m.in. na koszy pracy zdalnej oraz płynne przejście do stosowania nowych przepisów.
Większość pracodawców finalizuje przygotowania do wdrożenia pracy zdalnej całkowitej bądź hybrydowej. Pracodawcy powinni być gotowi na nadchodzące zmiany – przekazał PAP mec. Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy Konfederacji Lewiatan.
Kodeks pracy Pracodawca Pracownik Rodzice i opiekunowie Urlopy Wiadomości PAP Zmiana prawa - prawo pracy Kodeks pracy
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu pracy oraz niektórych innych ustaw - poinformowało w piątek biuro prasowe KPRP. Nowelizacja wdraża dwie unijne dyrektywy dotyczące tzw. work-life balance i tzw. dyrektywę rodzicielską.
Sejm przyjął w czwartek część poprawek Senatu do nowelizacji Kodeksu pracy. Ustawa wdraża dwie unijne dyrektywy – dotyczącą work-life balance i tzw. rodzicielską. Nowela trafi teraz do prezydenta.
Senat wprowadził w środę poprawki do nowelizacji Kodeksu pracy, która ma na celu wdrożenie unijnych dyrektyw w sprawie tzw. work-life balance. Nowelizacja wprowadza m.in. prawo do urlopu z powodu siły wyższej oraz prawo do urlopu opiekuńczego.
Senackie komisje opowiedziały się w czwartek za wprowadzeniem poprawek do nowelizacji Kodeksu pracy, która ma na celu wdrożenie unijnych dyrektyw w sprawie tzw. work-life balance. Poprawki mają głównie charakter doprecyzowujący i techniczno-redakcyjny.
We wtorek weszły w życie przepisy umożliwiające pracodawcom przeprowadzenie w miejscu pracy kontroli trzeźwości pracowników. "To bardzo ważne regulacje, które powstały w trosce o bezpieczne i odpowiedzialne warunki pracy" - podkreśla szefowa MRiPS Marlena Maląg.