Najczęściej zadawane pytania dotyczące pracy zdalnej

7 kwietnia 2023 roku weszły w życie przepisy o pracy zdalnej, której definicja została na stałe wpisana do Kodeksu pracy. Co to oznacza dla pracowników? Jakie będą uprawnienia pracodawców?

Główny Inspektor Pracy: nie będziemy prowadzili kontroli w domach pracowników

Sprawdzimy wdrażanie procedur dotyczących pracy zdalnej, w tym porozumień pracodawców ze związkami zawodowymi. Nie będziemy jednak prowadzali kontroli w domach, przestrzeń prywatna pracownika jest objęta ochroną miru domowego – powiedziała PAP główny inspektor pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko.

W „Dzienniku ustaw” opublikowano nowelizację Kodeksu pracy

W "Dzienniku Ustaw" opublikowana została we wtorek nowelizacja Kodeksu pracy oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja wdraża dwie unijne dyrektywy dotyczące tzw. work-life balance i tzw. dyrektywę rodzicielską.

Związki zawodowe zgłaszają zastrzeżenia dotyczące pracy zdalnej

Związki zawodowe zgłaszają szereg wątpliwości związanych z regulacjami dotyczącymi pracy zdalnej, które zaczną obowiązywać od 7 kwietnia. OPZZ i NSZZ Solidarność zwracają uwagę m.in. na koszy pracy zdalnej oraz płynne przejście do stosowania nowych przepisów.

Konfederacja Lewiatan: Większość pracodawców gotowa na zmiany od 7 kwietnia

Większość pracodawców finalizuje przygotowania do wdrożenia pracy zdalnej całkowitej bądź hybrydowej. Pracodawcy powinni być gotowi na nadchodzące zmiany – przekazał PAP mec. Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy Konfederacji Lewiatan.

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu pracy

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu pracy oraz niektórych innych ustaw - poinformowało w piątek biuro prasowe KPRP. Nowelizacja wdraża dwie unijne dyrektywy dotyczące tzw. work-life balance i tzw. dyrektywę rodzicielską.

Sejm przyjął część poprawek Senatu do nowelizacji Kodeksu pracy

Sejm przyjął w czwartek część poprawek Senatu do nowelizacji Kodeksu pracy. Ustawa wdraża dwie unijne dyrektywy – dotyczącą work-life balance i tzw. rodzicielską. Nowela trafi teraz do prezydenta.

Senat wniósł poprawki do nowelizacji Kodeksu pracy

Senat wprowadził w środę poprawki do nowelizacji Kodeksu pracy, która ma na celu wdrożenie unijnych dyrektyw w sprawie tzw. work-life balance. Nowelizacja wprowadza m.in. prawo do urlopu z powodu siły wyższej oraz prawo do urlopu opiekuńczego.

Senat/ Komisje za poprawkami do nowelizacji Kodeksu pracy w sprawie tzw. work-life balance

Senackie komisje opowiedziały się w czwartek za wprowadzeniem poprawek do nowelizacji Kodeksu pracy, która ma na celu wdrożenie unijnych dyrektyw w sprawie tzw. work-life balance. Poprawki mają głównie charakter doprecyzowujący i techniczno-redakcyjny.

Od wtorku pracodawcy mogą wprowadzić kontrolę trzeźwości pracowników

We wtorek weszły w życie przepisy umożliwiające pracodawcom przeprowadzenie w miejscu pracy kontroli trzeźwości pracowników. "To bardzo ważne regulacje, które powstały w trosce o bezpieczne i odpowiedzialne warunki pracy" - podkreśla szefowa MRiPS Marlena Maląg.