Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu pracy

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu pracy oraz niektórych innych ustaw - poinformowało w piątek biuro prasowe KPRP. Nowelizacja wdraża dwie unijne dyrektywy dotyczące tzw. work-life balance i tzw. dyrektywę rodzicielską.

Sejm przyjął część poprawek Senatu do nowelizacji Kodeksu pracy

Sejm przyjął w czwartek część poprawek Senatu do nowelizacji Kodeksu pracy. Ustawa wdraża dwie unijne dyrektywy – dotyczącą work-life balance i tzw. rodzicielską. Nowela trafi teraz do prezydenta.

Senat wniósł poprawki do nowelizacji Kodeksu pracy

Senat wprowadził w środę poprawki do nowelizacji Kodeksu pracy, która ma na celu wdrożenie unijnych dyrektyw w sprawie tzw. work-life balance. Nowelizacja wprowadza m.in. prawo do urlopu z powodu siły wyższej oraz prawo do urlopu opiekuńczego.

Senat/ Komisje za poprawkami do nowelizacji Kodeksu pracy w sprawie tzw. work-life balance

Senackie komisje opowiedziały się w czwartek za wprowadzeniem poprawek do nowelizacji Kodeksu pracy, która ma na celu wdrożenie unijnych dyrektyw w sprawie tzw. work-life balance. Poprawki mają głównie charakter doprecyzowujący i techniczno-redakcyjny.

Od wtorku pracodawcy mogą wprowadzić kontrolę trzeźwości pracowników

We wtorek weszły w życie przepisy umożliwiające pracodawcom przeprowadzenie w miejscu pracy kontroli trzeźwości pracowników. "To bardzo ważne regulacje, które powstały w trosce o bezpieczne i odpowiedzialne warunki pracy" - podkreśla szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu pracy wprowadzają zmiany m.in. w urlopach rodzicielskich

Zmiany w urlopach rodzicielskich, szersze stosowanie elastycznej organizacji pracy i możliwość zwolnienia od pracy "z powodu działania siły wyższej" – takie m.in. rozwiązania przewiduje nowelizacja Kodeksu pracy, którą w środę uchwalił Sejm.

Sejm/ Komisja za projektem nowelizacji Kodeksu pracy w sprawie tzw. work-life balance

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny jednogłośnie opowiedziała się w poniedziałek za projektem nowelizacji Kodeksu pracy, który ma na celu wdrożenie unijnych dyrektyw w sprawie tzw. work-life balance. Projekt zakłada m.in. zmiany w urlopach rodzicielskich.

Będzie więcej dokumentów przechowywanych w aktach osobowych pracowników

W związku z planowanymi zmianami w Kodeksie pracy konieczne będzie wprowadzenie zmian w rozporządzeniu w sprawie dokumentacji pracowniczej. Pracodawcy będą musieli dostosować sposób prowadzenia akt osobowych pracownika do zmienionych przepisów rozporządzenia. Projekt zmian został przygotowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

MRiPS: Praca zdalna na stałe w Kodeksie pracy. Prezydent podpisał ustawę 

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej informuje: Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą na stałe pracę zdalną do Kodeksu pracy. Uregulowano także kwestie kontroli trzeźwości pracowników. – To ważny krok w kierunku tworzenia nowoczesnego rynku pracy, odpowiadającego na zmieniające się potrzeby zarówno pracodawców, jak i pracowników, również pracowników będących rodzicami – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Sejm/ Pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji Kodeksu pracy

W czwartek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy– Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw. Projekt wprowadza do polskiego prawa dwie unijne dyrektywy.