Badania profilaktyczne w okresie usprawiedliwionej nieobecności w pracy

Czy pracownik, który otrzymał skierowanie na badania profilaktyczne w czasie swojej usprawiedliwionej nieobecności, powinien je wykonać jeszcze przed powrotem do pracy?

Badania profilaktyczne poza godzinami pracy

Badania okresowe należy wykonywać w czasie godzin pracy. Wyjątkiem są osoby pracujące w dni weekendowe lub wieczorową porą - dlaczego? Odpowiadamy w artykule.

Białystok/ Pracodawcy mogą angażować się w profilaktykę raka u pracowników

Pracodawcy mogą i powinni angażować się w profilaktykę raka u pracowników - podkreślano we wtorek w Białymstoku podczas akcji, którą dla wszystkich swoich pracowniczek zorganizowała jedna z firm produkcyjnych. Zorganizowała paniom tematyczny wykład i sfinansowała vouchery na badania.

Ministerstwo Zdrowia przygotowuje przepisy przywracające obowiązkowe badania okresowe

Resort zdrowia planuje przywrócenie obowiązku wykonywania badań okresowych oraz zleconych przed rozpoczęciem nowej pracy - informuje Prawo.pl. Obowiązek ten został zawieszony ponad dwa lata temu, po wybuchu pandemii koronawirusa. Eksperci uważają, że to już najwyższy czas na powrót do wcześniejszych przepisów.

Dublujące się profilaktyczne badania lekarskie

Badania kontrolne oraz okresowe to dwa odrębne rodzaje profilaktycznych badań lekarskich. W praktyce może przydarzyć się sytuacja, w której obydwa te badania będą wymagane w tym samym czasie. Co w takim przypadku? Czy wystarczy wykonać tylko jedno badanie?

Jedno ze skierowań na badania profilaktyczne należy do pracownika

W ilu egzemplarzach powinno być wydawane skierowanie pracownika na badania lekarskie?

KGP: pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych

Rozpoczęły się ferie zimowe. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży jest to okazja do aktywnego relaksu oraz wyjazdów. Jednak ten czas niesie ze sobą wiele zagrożeń, o których trzeba pamiętać i ich unikać, aby spędzić bezpiecznie wolny, zimowy czas - powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.

Pracodawco, działaj profilaktycznie!

Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że można zapobiec około 50% zgonów z powodu nowotworów. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj profilaktyka, wczesne stadia zmian są łatwiejsze do usunięcia lub całkowitego wyleczenia. Na jakie badania zwracać uwagę i zalecać pracownikom? Oto kilka podpowiedzi!

Od kiedy lekarz będzie mógł wystawić L4 z powodu wypalenia zawodowego?

Wypalenie zawodowe jest poważnym problemem, dlatego też w 2019 r. zostało wpisane do Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych w skrócie ICD. Czym jest wypalenie zawodowe, jakie są jego objawy i kto jest na nie najbardziej narażony?

WHO: zbyt długa praca powoduje na świecie 745 tys. przedwczesnych zgonów rocznie

Ze zbyt długą pracą można wiązać 745 tys. przedwczesnych zgonów rocznie - wynika z najnowszego raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Powodem śmierci przepracowanych osób są głównie udary mózgu i zawały serca.