Badania profilaktyczne poza godzinami pracy

Badania okresowe należy wykonywać w czasie godzin pracy. Wyjątkiem są osoby pracujące w dni weekendowe lub wieczorową porą - dlaczego? Odpowiadamy w artykule.

Białystok/ Pracodawcy mogą angażować się w profilaktykę raka u pracowników

Pracodawcy mogą i powinni angażować się w profilaktykę raka u pracowników - podkreślano we wtorek w Białymstoku podczas akcji, którą dla wszystkich swoich pracowniczek zorganizowała jedna z firm produkcyjnych. Zorganizowała paniom tematyczny wykład i sfinansowała vouchery na badania.

Ministerstwo Zdrowia przygotowuje przepisy przywracające obowiązkowe badania okresowe

Resort zdrowia planuje przywrócenie obowiązku wykonywania badań okresowych oraz zleconych przed rozpoczęciem nowej pracy - informuje Prawo.pl. Obowiązek ten został zawieszony ponad dwa lata temu, po wybuchu pandemii koronawirusa. Eksperci uważają, że to już najwyższy czas na powrót do wcześniejszych przepisów.

Badania profilaktyczne w okresie usprawiedliwionej nieobecności w pracy

Czy pracownik, który otrzymał skierowanie na badania profilaktyczne w czasie swojej usprawiedliwionej nieobecności, powinien je wykonać jeszcze przed powrotem do pracy?

Dublujące się profilaktyczne badania lekarskie

Badania kontrolne oraz okresowe to dwa odrębne rodzaje profilaktycznych badań lekarskich. W praktyce może przydarzyć się sytuacja, w której obydwa te badania będą wymagane w tym samym czasie. Co w takim przypadku? Czy wystarczy wykonać tylko jedno badanie?

Jedno ze skierowań na badania profilaktyczne należy do pracownika

W ilu egzemplarzach powinno być wydawane skierowanie pracownika na badania lekarskie?

KGP: pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych

Rozpoczęły się ferie zimowe. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży jest to okazja do aktywnego relaksu oraz wyjazdów. Jednak ten czas niesie ze sobą wiele zagrożeń, o których trzeba pamiętać i ich unikać, aby spędzić bezpiecznie wolny, zimowy czas - powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.

Pracodawco, działaj profilaktycznie!

Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że można zapobiec około 50% zgonów z powodu nowotworów. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj profilaktyka, wczesne stadia zmian są łatwiejsze do usunięcia lub całkowitego wyleczenia. Na jakie badania zwracać uwagę i zalecać pracownikom? Oto kilka podpowiedzi!

Od kiedy lekarz będzie mógł wystawić L4 z powodu wypalenia zawodowego?

Wypalenie zawodowe jest poważnym problemem, dlatego też w 2019 r. zostało wpisane do Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych w skrócie ICD. Czym jest wypalenie zawodowe, jakie są jego objawy i kto jest na nie najbardziej narażony?

WHO: zbyt długa praca powoduje na świecie 745 tys. przedwczesnych zgonów rocznie

Ze zbyt długą pracą można wiązać 745 tys. przedwczesnych zgonów rocznie - wynika z najnowszego raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Powodem śmierci przepracowanych osób są głównie udary mózgu i zawały serca.